Strona Główna / Świat / Aktywności / Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki: Skate park

Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki: Skate park

Skate Park ulokowany na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” powstał na fundamencie starego, modułowego rozwiązania o wiele mniejszego obiektu ulokowanego od strony osiedla XXX-lecia PRL.

Odnowiony Skate Park stał się jednym z większych i lepiej doposażonych tego typu rozwiązań nie tylko na Śląsku, dzięki czemu Wodzisław Śląski może ubiegać się o organizację wielkich imprez na terenie obiektu. Obiekt zajmuje imponującą powierzchnię 1700 metrów kwadratowych.

O ile stary park był raczej jednolity w stopniu trudności poszczególnych przeszkód, o tyle nowa konstrukcja oferuje tutaj trzy stopnie zaawansowania:

  • dla początkujących

  • dla średniozaawansowanych

  • dla wysokozaawansowanych

Obiekt składa się z wielu wyzwań, pośród których warto wspomnieć chociażby o półkach Londona, grindebox’ie, bowlu, quoterach służących do nabierania prędkości czy wulkanie.

Obiekt powinien spełnić wymagania zarówno miłośników tricków na rowerze, preferujących jazdę na łyżworolkach jak i deskorolkarzy. Integralną częścią skate parku ulokowanego na terenie Trzech Wzgórz jest pomost, pełniący funkcję trybun dzięki któremu miłośnicy podziwiania wyczynowej jazdy skate’ów mogą z bezpiecznej odległości oglądać wszystkie ich przejazdy w całej okazałości, bez obawy o przeoczenie jakiejś konkretnej sztuczki.

Dzięki swojej specyfice, wielu przeszkodom ulokowanym na relatywnie dużym obszarze skate parku, wodzisławski obiekt powinien doczekać się organizacji wielu ciekawych imprez o dużej renomie.

Korzystanie z obiektu jest bezpłatne. Istnieje możliwość wypożyczenia dodatkowego sprzętu: zobacz cennik.

O RPR

Sprawdź Również

triathlon-966941_1920

I Wodzisławski Duathlon – ruszyły zapisy!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że już 9 sierpnia 2020 roku na terenie Rodzinnego Parku ...

Unia Europejska