Strona Główna / Świat / Aktywności / 27. Bieg Gazety Wodzisławskiej

27. Bieg Gazety Wodzisławskiej

Zaczynamy odliczanie. Za miesiąc czeka nas spora dawka sportowych emocji. Przed nami 27. Bieg Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka, który odbędzie się w piątek, 27 września. Po raz kolejny uczniowie zmierzą się z trasą wytyczoną na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Start zaplanowano na godzinę 11:00.

phpThumb_generated_thumbnail

Rokrocznie w biegu licznie uczestniczą fani aktywności. Dla młodych zawodników to nie tylko okazja do sprawdzenia się na biegowej trasie, ale także szansa na integrację i dobrą zabawę. Rywalizacja przebiegać będzie w poszczególnych kategoriach: uczniowie szkół podstawowych klas VI-VI (osobno dziewczęta i chłopcy), uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII (osobno dziewczęta i chłopcy), uczniowie szkół ponadpodstawowych (osobno dziewczęta i chłopcy). Nie zabraknie też kategorii open.

Zgłoszenia szkół przyjmowane będą drogą mailową do 23 września na adres: gazeta@wck.wodzislaw.pl. Imienne zgłoszenia potwierdzonych list przez dyrektora szkoły należy przedłożyć w biurze zawodów. Można będzie także dokonać zgłoszenia uczniów w biurze zawodów od godz. 9:30 do 10:45 w dniu imprezy.

Warto pamiętać, że inicjatorem, jak i organizatorem pierwszych edycji biegu był Leszek Kowalczyk, wieloletni redaktor Serwisu Wodzisławskiego. Z roku na rok wydarzenie to przyciągało rzeszę pasjonatów biegania i na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Podczas jednego z nich Leszek Kowalczyk przekonał się, jak wiotkie jest jego zdrowie. Walczył zawzięcie z chorobą, jednak w 1998 roku przegrał swój ostatni wyścig. Od tamtej pory bieg nosi jego imię.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin dostępne będą wkrótce. Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM”.

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska