Strona Główna / Świat / Aktywności / Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki: strefa rekreacji

Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki: strefa rekreacji

Jest takie miejsce na terenie naszego parku, gdzie na chwilę zapomnicie o codziennej gonitwie, gdzie można usiąść, oprzeć się łokciami o stolik i na chwilę zapomnieć o zgiełku. To miejsce, to strefa rekreacji dostępna dla wszystkich użytkowników Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Teren znajduje się między osiedlami Piastów a XXX-lecia PRL, nieopodal areny do gry w chowanego i zespołu boisk. W swoich założeniach, miejsce to zostało pomyślane w taki sposób, aby szeroko rozumiana rekreacja nie ograniczała się tylko i wyłącznie do kilku prostych czynności.

Na terenie zbudowanym na zasadzie boksów, gdzie zostały stworzone zarówno niewielkie, kilkusobowe stanowiska jak i miejsca, które pomieszczą większą ilość osób, znajdują się plansze do gier w szachy i warcaby, cztery stanowiska grillowe gdzie możecie zaprosić swoich bliskich a nawet wydzielona strefa gdzie można urządzić ognisko.

 

W skład kompleksu rekreacyjnego wchodzi także leżanka, z której roztacza się widok na pobliski deptak spacerowy. Nieopodal odnajdziecie popularny tor do kapsli z przeszkodami nie tylko dla najmłodszych oraz kręgle rosyjskie. Jeśli zamarzy się Wam wypoczynek na łonie natury, częścią strefy rekreacyjnej pozostaje wydzielona łąka, idealnie nadająca się na piknik, zabawy z latawcem czy grę w berka.

Ciekawostka: jak grać w kręgle rosyjskie?

Kręgle to zabawa plenerowa wywodząca się z tradycyjnej gry w kręgle, jednak wersja rosyjska jest znacznie zmodyfikowana. Kula do rzutów zamocowana jest na linie lub łańcuchu podwieszonym do ramienia – wysięgniku. Rzut polega na pchnięciu kulą w taki sposób, aby w ruchu powrotnym (od tyłu) kula zbiła jak największą ilość z 9 ustawionych kręgli.

Korzystanie ze strefy rekreacji jest w pełni darmowe, za wyjątkiem gier typu szachy, kręgle rosyjskie czy warcaby. Już teraz serdecznie zachęcamy Was do spotkań ze znajomymi i z rodziną na terenie naszej strefy rekreacji, ulokowanej na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

O RPR

Sprawdź Również

triathlon-966941_1920

I Wodzisławski Duathlon – ruszyły zapisy!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że już 9 sierpnia 2020 roku na terenie Rodzinnego Parku ...

Unia Europejska