Strona Główna / Świat / Aktywności / Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki – park linowy

Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki – park linowy

Park linowy ulokowany na terenie Trzech Wzgórz powstał w zagajniku nieopodal osiedla Dąbrówki. Ze względu na charakterystyczne ukształtowanie terenu, gdzie można odnaleźć wiele stromych górek, drzewostan stwarzał wręcz naturalne perspektywy do zaadoptowania go na potrzeby parku linowego z prawdziwego zdarzenia.

Chcemy, aby nasz park zachwycał nie tylko miłośników adrenaliny, którzy znają wiele obiektów tego typu rozlokowanych na mapie całego kraju ale i wszystkich tych, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki i nie chcą od razu znaleźć się na wysokości kilkunastu metrów nad ziemią. Stąd też decyzja o wydzieleniu na terenie parku kilku tras o różnym stopniu zaawansowania, gdzie przeszkoleni pracownicy firmy zewnętrznej, obsługujący nasz park, poprowadzą za rękę zarówno najmłodszych gości, jak i tych nieco starszych, którzy dopiero oswajają się z rozrywką tego typu.

Park linowy ulokowany na terenie Trzech Wzgórz składa się z siedmiu tras, wliczając „Wieżę Mocy” i trasy szkoleniowe, których zadaniem jest oswojenie użytkowników z przeszkodami na jakie mogą się natknąć na terenie parku. Odcinki szkoleniowe składają się z trzech podstawowych elementów.

Kolejną trasą jest „Maluch”, składający się z dziesięciu przeszkód linowych. W skład trasy wchodzi między innymi pochylnia, belka, most zwodzony czy palisada. Atrakcje ulokowane są na relatywnie niedużych wysokościach, z zachowaniem asekuracji ciągłej.

Trasa integracyjna dedykowana jest zarówno dla dorosłych młodzieży. Umiarkowany poziom trudności i aż dziesięć przeszkód stanowią prawdziwy przedsmak tego, co czeka na Was na dwóch naszych najtrudniejszych trasach, które sprawią, że adrenalina zacznie szybciej krążyć w Waszych żyłach.

RPR-park-linowy-4

Trasa „średnia”: składa się z 18 przeszkód linowych o średnim stopniu trudności. Jest to trasa z asekuracją typu systemu francuskiego przeznaczona dla dorosłych i młodzieży, gdzie przyjdzie Wam zmierzyć się chociażby ze:

  • Ścianką
  • Palisadą
  • Koalą
  • Linoskoczkiem
  • Kładką zygzakowatą
  • Żyrafą.

Piąta z tras – trudna – powinna zadowolić wszystkich starych wyjadaczy parków linowych. Ze względu na swoją specyfikę, wykorzystuje ona naturalny jar z palami i składa się z dwudziestu zaawansowanych przeszkód.

Naturalnym przedłużeniem trasy trudnej jest kolejna – zjazdowa o łącznej długości zjazdów nie mniejszej aniżeli 300 metrów. Mimo tego, że trasa wchodzi w skład trasy trudnej, istnieje możliwość wykupienia biletu tylko na zjazdy.

Łączna długość tras na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki wynosi 580 metrów.

Zarządzająca trasami firma oferuje możliwość nabycia zarówno biletów na poszczególne trasy, jak i tak zwanych pakietów łączonych. Szczegółowy cennik odnajdziecie Państwo na odpowiedniej podstronie. Park linowy czynny jest w sezonie letnim od godziny 10:00 do 20:00.

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska