Strona Główna / Świat / Aktywności / Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki – tor dla BMX-ów

Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki – tor dla BMX-ów

Na terenie Trzech Wzgórz, w bliskim sąsiedztwie pomieszczeń kontenerowych, przy wypożyczalni sprzętu, znajduje się bardzo lubiana przez naszych gości atrakcja, jaką jest tor dedykowany dla rowerów BMX. Trasa została zaprojektowana w taki sposób, aby jak najlepiej współgrać z naturalnym ukształtowaniem terenu.

tor-bmx (2)Nadrzędnym elementem jest wysoki na ponad siedem metrów speed box, dzięki któremu wszyscy miłośnicy pokonywania przeszkód ziemnych mogą nabrać odpowiedniej prędkości, aby jak najbardziej spektakularnie pokonać kolejne pagórki czy hopki. Zresztą, przeszkód na trasie nie brakuje i z powodzeniem może być ona wykorzystywana w różnego rodzaju zawodach dla miłośników BMX-ów.

W skład trasy wchodzą między innymi takie przeszkody jak wiraże, step-upy czy pro-double, będący przeszkodą o relatywnie stromym wybiciu, które powinno zapewnić startującym spory przypływ adrenaliny. Brzmi ciekawie, prawda?

Ze względu na specyfikę toru BMX, warto pomyśleć nad specjalnym, dedykowanym rowerem, który sprawi najwięcej frajdy a zarazem będzie dobrze dopasowany do charakterystyki trasy. Jeśli nie posiadacie takiego sprzętu, nic nie szkodzi. Wypożyczalnia zaopatrzona jest w pięć rowerów typu BMX, które z pewnością zapewnią wszystkim miłośnikom wrażeń wiele frajdy.

Mamy także dla Was komplety kasków i ochraniaczy, aby zabawa nie tylko dawała wiele radości i zadowolenia, ale też była odpowiedzialna i bezpieczna.

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska