Strona Główna / Świat / Aktywności / Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki – arena do gry w chowanego

Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki – arena do gry w chowanego

Atrakcje RPR – Arena do gry w chowanego

Chyba każde dziecko i każdy dorosły wie, na czym polega zabawa w chowanego. Obecni rodzice często wykorzystywali do tej gry naturalnie zalesione tereny a niekiedy i blokowiska. Wasze pociechy, dzięki wyspecjalizowanej atrakcji ulokowanej na terenie parku „Trzy Wzgórza” nie będą już musiały martwić się o to, gdzie danego dnia warto pobawić się w tę popularną grę. Ulokowany nieopodal osiedla XXX-lecia PRL, naprzeciwko boisk i strefy rekreacji teren o łącznej powierzchni ponad 7,000 metrów kwadratowych, wzbogacony o wiele przeszkód zapewni dzieciakom wiele radości.

W tym samym czasie z atrakcji może korzystać nawet kilkudziesięciu użytkowników a za sprawą naturalnego wykorzystania rozległego terenu, gdzie znajduje się zarówno niewielki zagajnik, górki jak i płaskie fragmenty z ulokowanymi sztucznymi przeszkodami, tylko kreatywność ogranicza możliwości gry dzieciaków.

Atrakcja składa się z kilku stref, pogrupowanych w taki sposób, aby jak najlepiej zaspokoić oczekiwania dzieci w różnym wieku. Nieopodal głównego traktu komunikacyjnego, od strony wejścia ulokowano charakterystyczne głazy o wysokości nie mniejszej niż metr. Nieco starsi z całą pewnością szybko odnajdą dodatkowe atrakcje i kryjówki, które znalazły swoje miejsce na terenie areny do gry w chowanego.

chowanego-INTRO

Teren został odgrodzony niewysokim, drewnianym płotem, aby zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Poszczególne kryjówki – biorąc pod uwagę dynamikę gry – zostały rozmieszczone w taki sposób, aby nie kolidowały z trasami dobiegowymi do głównej bazy. Warto nadmienić, że dołożono wszelkich starań, aby ścieżki były jak najbardziej płaskie i wyprofilowane, pozbawione schodów i stopni, aby zminimalizować ryzyko przewrócenie się dziecka.

Gra w chowanego – przypominamy, jak można się bawić

Zabawa polega na wylosowaniu jednej osoby (lub grupy) poszukującej pozostałych bawiących się osób, schowanych za różnego rodzaju elementami kryjącymi. Uczestnicy chowają się w momencie, gdy poszukujący ma zasłonięte oczy i odlicza najczęściej do dziesięciu w okolicach „bazy”. Zabawę wygrywają osoby, które nieodnalezione dobiegną do bazy, a przegrywają te, które poszukujący wywoła do „bazy”. Zabawa jest przeznaczona dla dzieci w każdym wieku.

 

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska