Strona Główna / Świat / Aktywności / Crossfit na Trzech Wzgórzach!

Crossfit na Trzech Wzgórzach!

Wśród różnych zajęć organizowanych w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” możecie znaleźć m.in. crossfit. Wiele osób nie ma pojęcia na czym polega trening crossfitowy, dlatego postanowiliśmy wam przybliżyć jego ideę. A na zdjęciu nasza poniedziałkowa grupa!

12033748_839681649478645_1026405466_n

Ogólnym celem treningu crossfit, stworzonego przez Grega Glassmana, jest kształtowanie szerokiej sprawności ogólnej. Inaczej rzecz biorąc, należało dobrać zestaw najbardziej uniwersalnych ćwiczeń fizycznych tak, aby skutkowały one wzrostem wydajności u ćwiczącego. Wynika z tego zatem logiczny fakt, iż zdolności zaczerpnięte z przecięcia poszczególnych wymagań sportowych nadają się do całego sportu, a nie do konkretnej specjalizacji. Wykonywanie ćwiczeń odbywa się w sposób intensywny i nie zawiera czasu na przerwę.

Trening ten nie jest ani łatwy, ani prosty. Na początku trzeba dobrze zrozumieć kilka istotnych faktów: jak poruszać się bezpiecznie i skutecznie, co to znaczy być zdrowym, jak się odżywiać, aby wspomagać ćwiczenia, a nie tłuszcz. Edukacja jest ważną częścią każdego treningu, zwłaszcza crossfitu.

Cały crossfit oparty jest na ruchach funkcjonalnych, które są podstawowymi ruchami życiowymi i wykonujemy je praktycznie wszędzie. Trening ten nadaje się zarówno dla ludzi młodych, którzy przygodę ze sportem już pewnie rozpoczęli, jak i starszych, być może mniej wysportowanych. Program ćwiczeń się nie zmienia, zmienia się intensywność.

Zapewniamy was, że więcej na temat crossfitu dowiecie się podczas poniedziałkowych zajęć – start godzina 17:30, które prowadzi studio fitness FitOlka. Może to właśnie na „Trzech Wzgórzach” znajdziecie pasję i przyjaciół na resztę życia, bo przecież crossfitem jest również nazywana społeczność, która powstaje spontanicznie podczas wspólnych treningów. 😉

W opracowaniu tekstu pomogła strona.

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska