Strona Główna / Bez kategorii / Mamy to! Dodatkowe miliony na „Trzy Wzgórza”

Mamy to! Dodatkowe miliony na „Trzy Wzgórza”

Budowa Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” będzie dla miasta i jego mieszkańców o wiele tańsza. Wczoraj Zarząd Województwa Śląskiego uchwalił podwyższenie wartości dofinansowania do inwestycji. Miasto otrzyma dodatkowo prawie 9,5 mln złotych! – W sumie do budowy parku otrzymamy 20 046 240 zł dofinansowania, a to oznacza, że nasza największa atrakcja będzie dofinansowana w 85 proc., czyli w maksymalnej wysokości – mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

– Jestem niezmiernie ucieszony taką właśnie decyzją Zarządu Województwa Śląskiego. Mamy za sobą wiele miesięcy wytężonej pracy, starań o te dodatkowe środki, współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Ale udało się! Mamy w mieście wspaniałą atrakcję w postaci Rodzinnego Parku Rozrywki. Warto było podjąć ryzyko tej budowy. Zwłaszcza, że jej finalny koszt dla miasta okazuje się być naprawdę przystępny – dodaje prezydent.

RPR (5)   RPR (6)

Budowa Rodzinnego Parku Rozrywki została rozliczona. Wszystkie poniesione przez miasto koszty zamykają się w kwocie 27,8 mln zł, z czego wydatki kwalifikowane do dofinansowania wyniosły blisko 24 mln zł. Zgodnie z pierwszą umową o dofinansowanie, wcześniej na konto Urzędu Miasta wpłynęło ponad 10,6 mln zł. Do tej kwoty wczorajszą uchwałą Zarząd Województwa Śląskiego dołożył miastu 9 419 317 zł.

Dodatkowe środki, które pojawią się w budżecie miasta, prezydent chciałby przeznaczyć na redukcję zaciągniętych zobowiązań oraz zniwelowanie zakładanego deficytu. – Otrzymane zwiększone dofinansowanie pozwoli nam znacząco zmniejszyć zadłużenie miasta. To dla mnie najlepsza z możliwych lokacji tych pieniędzy. Zwłaszcza, że udało nam się w tym roku pozyskać już w podobny sposób ponad 4 mln zł, które chcielibyśmy przeznaczyć na szereg inwestycji w mieście – wyjaśnia Mieczysław Kieca.

RPR (3)   RPR (1)

W minionym tygodniu informowaliśmy, że budżet miasta został zasilony dodatkowym dofinansowaniem w wysokości 3 149 642 zł do wykonanego parę lat temu remontu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 oraz dofinansowaniem w kwocie 288 605 zł do wybudowanej hali sportowej przy Gimnazjum nr 2. Na konto urzędu wpłyną również środki związane z zeszłorocznym remontem krytej pływalni w wysokości 890 tys. zł. Do wymienionych środków dochodzi jeszcze prawie 9,5 mln zł z tytułu budowy parku. To łącznie prawie 14 mln dodatkowych pieniędzy w tegorocznym budżecie miasta Wodzisławia Śląskiego.

Za: Miasto Wodzisław Śląski

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska