Strona Główna / Świat / Aktywności / Za nami Puchar Polski BMX Racing 2016

Za nami Puchar Polski BMX Racing 2016

W minioną niedzielę na torze BMX Racing w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” po raz drugi odbył się organizowany przez MOSiR „CENTRUM” Puchar Polski BMX Racing. Zawodników serdecznie przywitał Prezydent Miasta, Mieczysław Kieca, życząc wszystkim sportowych sukcesów.

DSC_0113

Do Wodzisławia zjechali zawodnicy z całej Polski, aby zainaugurować pucharowe zmagania w 2016 roku. Na starcie stanęło 40 profesjonalnych zawodniczek i zawodników, m.in. z Nowej Soli, Lublina i Wadowic. Śląsk dumnie reprezentowali rybniczanie, a wśród nich zwycięzca klasyfikacji generalnej ubiegłego sezonu, Bartosz Giemza. Nie zabrakło również akcentu wodzisławskiego. W kategorii 11-12 lat wystartował niespełna 12-letni Karol Wróbel.

DSC_0082

DSC_0107

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Polskiego Związku Kolarskiego na czele z sędzią głównym, Jerzym Klinikiem. Emocji nie brakowało. Po zakończeniu sportowych zmagań zwycięzcom pamiątkowe puchary oraz nagrody wręczył dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM”, Bogdan Bojko.

Galerię zdjęć z zawodów znajdziecie tutaj.

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska