Strona Główna / Świat / Aktywności / EXTREME DAY – wodzisławska odsłona

EXTREME DAY – wodzisławska odsłona

Czwarta edycja największego na Śląsku festiwalu sportów ekstremalnych nadchodzi! Już 24.9.2016 w wodzisławskim parku „Trzy Wzgórza” będziemy świadkami kolejnej odsłony Extreme Day.

skate-park

Tym razem Sfera Sportu oprócz pełnych adrenaliny widowisk przygotowała kilka „delikatniejszych” niespodzianek. Za sprawa oryginalnego scenariusza, będziemy mogli przenieść się w czasie i zobaczyć jak wyglądały w przeszłości rowery. Oczywiście wszystko z dodatkiem „szaleństwa”, gdyż okazuje się, że nawet na ogromnych bicyklach można pobawić się we freestyle! Jak to wygląda? Musicie przekonać się sami! Oczywiście nie zabraknie gwiazd. Na skate parku dominować będzie najlepszy polski rolkowiec, Tomek Przybylik. To właśnie wielokrotny Mistrz Polski przygotuje widowisko pełne najlepszych rolkowych przejazdów. Dwugodzinny jam, zakończony popisami najlepszych rolkowców spodoba się każdemu. Do tego dochodzą doskonale znane kibicom Wodzisławia Sląskiego popisy dirt jumpingowe. Kolejny raz będziemy mogli podziwiać Szymona Godźka, który można powiedzieć, że zadomowił się w Wodzisławiu Śląskim. Ten fakt z pewnością podoba się wodzisławianom, bo w końcu nie zawsze można mieć okazję podziwiać gwiazdy sportów ekstremalnych.

fourcross

Emocji nie zabraknie także na torze racingowym, gdzie tradycyjnie pojawią się four cross`owcy! Te niezwykle widowiskowe zawody są zawsze bardzo emocjonujące. Niestety w Polsce powoli zanika ta dyscyplina. Dlatego od kilku lat Sfera Sportu wraz z rybnicką ekipa Cherry Hill Riders przy okazji Extreme Day nie zapomina o tej szybkiej i bardzo atrakcyjnej dyscyplinie. Co zresztą będzie można zobaczyć już 24.9.2016 w Wodzisławiu Śląskim. Ciekawym dodatkiem będą także pokazy Bar Force Street Workout. Ekipa z Wodzisławia Ślaskiego zaprezentuje jakie wyniki można osiągnąć trenując swoje ciało jedynie za pomocą własnej masy! Jesteśmy pewni, że Sfera Sportu przy współpracy z MOSiR Centrum Wodzisław Śląski i UM Wodzisławia Śląskiego zaprezentuje kolejny ciekawy event, który zapadnie w pamięci wszystkim niezależnie od wieku! Wcześniejsze edycje Extreme Day odbywały się w hali widowiskowej w Jastrzębiu-Zdroju oraz dwukrotnie w rybnickim parku Wiśniowiec.

gwiazdy

Opisy konkurencji i atrakcji
DIRT JUMPING – pokazy akrobacji rowerowych w najlepszym wydaniu. Ekstremalne skoki wprost z aren Pucharu Świata zaprezentują reprezentanci naszego kraju na czele z Szymonem Godziek. Każdy z naszych zawodników pokaże wszystko to co można „wycisnąć” z wodzisławskiego dirt parku!
SKATE JAM TOMKA PRZYBYLIKA – najbardziej widowiskowa forma zawodów rolkowych. Podczas przejazdów na wodzisławskim skate parku zawodnicy pokażą wszystko to co posiadają najlepsze w swoim repertuarze. O wysoki poziom i najlepszą jakość zawodów zadba sam Tomek Przybylik czyli najlepszy polski zawodnik.
FOUR CROSS – najbardziej widowiskowa i najszybsza dyscyplina rowerowa. To tutaj będziemy świadkami zaciętych wyścigów i dalekich skoków, walki bark w bark na zakrętach. Formuła zawodów jest otwarta, dlatego każdy może wziąć udział! Zapisy na zawody w dniu Extreme Day)
BICYKL SHOW – niecodzienne widowisko podczas, którego zobaczyć będzie można historyczne rowery czy nawet spróbować swoich sił w jeździe na bicyklu i monocyklu! W dodatku nasz zespół zaprezentuje spektakle teatralne na temat pierwszych jednośladów i ich ewolucji. Całość dopełni niezapomniany pokaz freestyl`u na bicyklach…
SZKOLENIA BICYKL – od początku imprezy dla wszystkich chętnych dostępni będą instruktorzy, którzy przeszkolą z jazdy na bicyklach, monocyklach. Ta niecodzienna możliwość pozwoli poznać trudności jakie sprawiały te największe jednoślady.

Harmonogram EXTREME DAY:
13:00 – 19:00 Szkolenie z jazdy na bicyklach i monocyklach
13:00 – 15:30 Jam rolkowy
16:00 – 18:00 BMX Contest
15:30 – 16:00 Pokazy dirt jumpingu
16:00 – 16:15 Teatr o historii rowerów
16:15 – 16:30 Freestyle na bicyklach
16:30 – 17:00 Bar Force Wodzisław (pokazy workout)
16:00 – 18:00 Zawody Open 4X
18:00 – 18:15 Przedstawienie Five O’clock
18:15 – 18:30 Freestyle na bicyklach
18:30 – 19:00 Pokazy dirt jumpingu

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska