Strona Główna / Świat / Aktywności / Techniczna strona chaty solnej

Techniczna strona chaty solnej

Od grudnia w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” odwiedzający skorzystać będą mogli z nowej atrakcji jaką jest chata solna inhalacyjno-jodowa. Zobaczcie, w co jest wyposażona.

dsc_0634

Ilość miejsc
W chacie znajduje się 6 siedzisk przyściennych, co daje możliwość przybywania w obiekcie maksymalnie 12 osób jednocześnie.

Wyposażenie chaty
Budowla usytuowana na planie ośmioboku o powierzchni 17 m2 wykonana jest w całości z wysokogatunkowego drewna według skandynawskiej technologii. Chata solna wyposażona jest w pełną instalację klimatyzacyjną, system wentylacyjny, bezpieczną instalację elektryczną i oświetleniową. Zainstalowany wewnątrz sprzęt audio i odpowiedni system nagłośnienia dają możliwość wypoczynku oraz odprężenia przy nastrojowej i relaksującej muzyce oraz odgłosach natury.

Sól
W wodzisławskiej chacie solnej użyte zostały różne rodzaje soli. Kruchy solne lokowane przyściennie wykonano ze specjalnie przygotowanej soli himalajskiej (czerwonej) – 2 tony. Na podłodze znajduje się sól podłogowa biała o ziarnistości od 3 do 6 mm z Kłodawy – 1,1 tony. Ponadto, skarpy solne z odpowiednio ułożonych oraz podświetlanych kruchów solnych. Chata wyposażona jest w tężnię inhalacyjną solankową pionową wykonaną z wit brzozowych oraz tężnię inhalacyjną solankową typu wodospad wykonaną z ciemnego drewna.

O RPR

Sprawdź Również

triathlon-966941_1920

I Wodzisławski Duathlon – ruszyły zapisy!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że już 9 sierpnia 2020 roku na terenie Rodzinnego Parku ...

Unia Europejska