Strona Główna / Świat / Aktywności / Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki – tor rowerowy typu Dirt

Atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki – tor rowerowy typu Dirt

Na terenie parku Trzy Wzgórza, w bliskim sąsiedztwie ulicy Matuszczyka i osiedla Dąbrówki ulokowany został tor typu dirt, będący jednym z popularniejszych sportów ekstremalnych. Zgodnie ze swoimi założeniami, w skład toru wchodzą elementy na których zawodnicy ustawiają się, aby nabrać odpowiedniej prędkości przed pokonywaniem kolejnych przeszkód.

Przeszkody, tak zwane „hopy”, układają się w kilka rzędów nazywanych przez fachowców rytmami. Sztuka polega na odpowiednim wybiciu się i wykonaniu tricku bądź serii tricków w powietrzu, lądując bezpiecznie na czędirt (1)ści zjazdowej.

Na naszym torze znajdują się przeszkody o różnej skali trudności, dopasowane zarówno dla młodszych adeptów dirtu jak i starych wyjadaczy, którzy na profesjonalnym sprzęcie są w stanie wykonać niesamowite wręcz akrobacje.

Tor cieszy się dużą popularnością a ćwiczy na nim coraz to więcej sportowców nie tylko z Wodzisławia Śląskiego. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem obiektu, każdy uczestnik ma obowiązek używać kasku ochronnego oraz ochraniaczy na kolana i na łokcie przez cały czas jazdy na torach. Nie tylko dla bezpieczeństwa swojego ale i innych użytkowników atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym regulaminem toru.

Tor połączony jest kilkoma ścieżkami rowerowymi, które w mig zaprowadzą miłośników adrenaliny do głównej części Rodzinnego Parku Rozrywki, gdzie czeka na Was wiele innych – w tym i rowerowych – atrakcji.

 

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska