Strona Główna / Świat / Aktywności / Rusza Szkółka Kolarska!

Rusza Szkółka Kolarska!

Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej postanowiło przyznać Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim dofinansowanie na stworzenie Szkółki Kolarskiej w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa. Z założeń programu określającego kierunki działania PZKol na lata 2014 – 2020 wynika, że szkółki kolarskie są pierwszym poziomem upowszechniania sportu poprzez kolarstwo.

szkol_spotkanie

Wszystkich miłośników kolarstwa (MTB, BMX, szosowego), zarówno tych rozpoczynających swoją przygodę z rowerem, jak i tych chcących rozwijać swoje umiejętności zapraszamy do udziału w zajęciach Szkółki Kolarskiej. W treningach mogą uczestniczyć tylko dzieci/uczniowie szkół podstawowych, którzy nie są zawodnikami klubowymi, ponieważ jest to program upowszechniania sportu. Udział jest nieodpłatny.

Spotkanie organizacyjne połączone z naborem będzie miało miejsce w sobotę, 4 marca o godzinie 13:00 na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Prosimy zabrać własny sprzęt.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy, począwszy od 6 marca, godzina 16:00. Zajęcia w szkółkach prowadzone będą dla 15 dzieci w formie zajęć pozalekcyjnych 2 razy w tygodniu po 2 godziny zajęć. W naszym mieście zajęcia poprowadzi instruktor kolarstwa. Zadaniem MOSiR „CENTRUM” będzie wyławianie talentów do dalszego szkolenia w sekcjach klubowych.

Program działania szkółek kolarskich obejmuje m.in. zakup sprzętu sportowego (rowerów, strojów sportowych i kasków). Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na poziomie 70%, a pozostałe 30% to finansowy wkład własny lokalnych operatorów szkółek.

Więcej informacji: trzywzgorza@wodzislaw-slaski.pl lub pod numerem 32 455 15 19.

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska