Strona Główna / Świat / Aktywności / Biegnę, żebyś mogła oddychać Oliwko

Biegnę, żebyś mogła oddychać Oliwko

W najbliższą niedzielę, 12 marca, o godzinie 10:00 na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” rozpocznie się bieg charytatywny „Biegnę, żebyś mogła oddychać Oliwko”.

bieg dla Oliwki

Oliwka miała zaledwie 8 lat, kiedy przeszła do historii polskiej medycyny. W środę 21 stycznia 2015 r została najmłodszym chorym na mukowiscydozę biorcą płuc w Polsce. Transplantację płuc otrzymała w Wiedniu w Klinice AKH. Jej droga po nowe płuca nie była jednak prosta. Niestety, w lutym 2017 roku – niemal dokładnie 2 lata po transplantacji – pojawiły się komplikacje: organizm zaczął odrzucać przeszczepione płuca, pojawiła się cukrzyca, niewydolność nerek i nadciśnienie. Rozpoczęła się ponowna walka o zdrowie i życie dziewczynki. Obecnie Oliwka od kilku tygodni przebywa w Klinice AKH w Wiedniu – każdy dzień jej leczenia to koszt około 1166 EURO. Kończą się pieniądze, jakie udało się zgromadzić jej rodzicom na subkoncie w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą. Dziecko potrzebuje co najmniej 50 000 euro na dalszą możliwość leczenia w ośrodku, który już raz ocalił jej życie.

Oto zasady biegu:
Warunek podstawowy.
W niedzielę, 12.03, każdy z uczestników wydarzenia przebiega (można również przemaszerować, przejechać na rowerze, na rolkach, na deskorolce itp.) dowolną ilość kilometrów w dowolnym tempie na dowolnej trasie. Za każdy przebyty kilometr uczestnik biegu wpłaca 1zł (lub jego dowolną wielokrotność) jako darowiznę na subkonto Oliwii w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą pod nr 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473 z dopiskiem Oliwia Nalepka.

Warunek dodatkowy:
Aby dodać Oliwii otuchy i sił do walki, każdy z uczestników przypina sobie numer startowy. Każdy z uczestników taki sam! Jest to numer 65? (liczba 65 i za tym róża). Dlaczego akurat taki numer? Otóż jest to symbol mukowiscydozy, której angielska nazwa to Cystic Fibrosis i jej wymowa jest bardzo podobna do angielskiej wymowy 65? – Sixty Five Roses. Robi zdjęcie ze swojej aktywności (fajnie jeśli będzie widać numer) i wrzuca jako posta w wydarzeniu: https://goo.gl/SkCCTd.

Nieważne gdzie mieszkasz, gdzie teraz przebywasz – ważne, że w tym dniu się zjednoczymy i zrobimy coś dobrego! Każdy może dołożyć swoją cegiełkę ku zdrowiu Oliwii.

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska