Strona Główna / Świat / Aktywności / Chata solna – tu odetchniesz od smogu…

Chata solna – tu odetchniesz od smogu…

Z okazji zbliżających się świąt mamy dla Was niespodziankę. Już od 27 grudnia, w każdą środę będziecie mogli skorzystać z darmowych seansów w chacie solnej. To tutaj możecie odpocząć i oddychać powietrzem wolnym od smogu…

Jak już pewnie wiecie przebywanie w chacie solnej wzmacnia układ krążeniowo-oddechowy. Ponadto, wspomaga leczenie alergii, uczuleń, astmy, schorzeń dróg oddechowych, zapalenia zatok, oskrzeli, płuc, nadciśnienia, stanów pozawałowych, schorzeń układu pokarmowego, chorób reumatycznych czy stanów przemęczenia.

Zapraszamy do nas codziennie od 11:00 do 19:00 (ostatnie wejście o 18:00), a ponadto w środy korzystacie z usług całkowicie za darmo. Każdy seans rozpoczyna się punktualnie o pełnej godzinie i trwa 45 minut. Na seans prosimy przychodzić 15 minut wcześniej, ponieważ nie ma możliwości wejścia w trakcie rozpoczętego już seansu. Do chaty solnej należy wchodzić w obuwiu ochronnym (zalecane foliowe ochraniacze, dostępne w wypożyczalni sprzętu sportowego) lub w białych grubych skarpetach. Nie można wchodzić boso. Akcja potrwa do 28 lutego 2018 roku.

Przed przybyciem do Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” zachęcamy do kontaktu z pracownikiem wypożyczalni sprzętu sportowego i ewentualną wcześniejszą rezerwację godziny seansu pod numerem telefonu 513 713 180. Ilość osób przebywających jednocześnie w chacie solnej jest ograniczona (na jeden seans może zapisać się maksymalnie 12 osób).

Przeciwwskazaniem do przebywania w chacie solnej są choroby, w których występuje:

nadczynność tarczycy (zalecana konsultacja z lekarzem), zaawansowana choroba nowotworowa, bardzo niskie ciśnienie, ostre choroby górnych dróg oddechowych, przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych w okresie zaostrzeń, wymagające leczenia operacyjnego, przewlekłe ropne zapalenie zatok i migdałków wymagające leczenia operacyjnego, choroby układu oddechowego z objawami niewydolności krążenia i zaawansowanej niewydolności oddechowej, gruźlica płuc, astma oskrzelowa wymagająca leczenia szpitalnego, zaawansowana pylica płuc, promienica płuc, choroby płuc i oskrzeli z krwiopluciem, zagrożenie krwawieniem i krwawienie z narządów wewnętrznych, uczulenie na jod.

W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości (mogą wystąpić u osób uczulonych na jod) osoba biorącej udział w seansie powinna niezwłocznie opuścić kabinę solną i zgłosić się do kogoś z obsługi (przy silnych dolegliwościach wskazana konsultacja lekarska).

REGULAMIN KORZYSTANIA Z OBIEKTU

Zarządcą chaty solnej, jak i całego Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim.

O RPR

Sprawdź Również

triathlon-966941_1920

I Wodzisławski Duathlon – ruszyły zapisy!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że już 9 sierpnia 2020 roku na terenie Rodzinnego Parku ...

Unia Europejska