Strona Główna / Świat / Aktywności / wodzisławska BITWA NA PODUSZKI za nami!

wodzisławska BITWA NA PODUSZKI za nami!

Prawie 100 dzieci, dużo dobrej zabawy, uśmiechy na twarzach, piękna pogoda i niesamowita ilość pierza – tak w skrócie można opisać pierwszą w historii Bitwę Na Poduszki, która odbyła się w Wodzisławiu Śląskim. Nie wykluczone, że stanie się ona nową tradycją tego miasta.

Wspomniana bitwa odbyła się w sobotnie popołudnie w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Cała akcja zorganizowana była na cześć Światowego Dnia Walki na Poduszki. Tego typu imprezy odbywają się w największych miastach świata. Biją się w min. w Lodnynie, Amsterdamie, Hon-kongu Berlinie, Warszawie, Krakowie i od soboty również w Wodzisławiu.

Za nim młodzi zaczęli „okładać się” poduszkami, kilka słów dopingu powiedziała Pani Wice prezydent Izabela Kalinowska. Po całej zabawie wręczyła również każdemu uczestnikowi certyfikat „Poduszkowego Hardcora”. Nagrodziliśmy również osobę która jako pierwsza rozwaliła poduszkę, a także dziewczynę, która przyszła w oryginalnym przebraniu króliczka.

„Bardzo mi się podobało. Gdy byłam młodsza często biłam się na poduszki z bratem, ale nigdy nie na dworze, w parku z przyjaciółmi. Moja poduszka jest cała dziurawa i wszędzie pełno pierza, ciekawe co powie mama…” – mówi uśmiechnięta 11 letnia Olga.

„O bitwie dowiedziałem się z facebooka. Przyszliśmy tu razem z kolegami tak z ciekawości. Ale jak już zaczęliśmy się uderzać poduszkami to było śmiesznie hehe”– mówi Łukasz.

„Specjalnie na dziś dziadek zorganizował mi poduszkę z pierzem, bo w domu mam tylko takie inne. I teraz mam pierze we włosach i moja siostra też i dziadek chyba też heheh” – mówi Natalka.

Wodzisławska Bitwa na Poduszki to już historia. Dziękujemy wszystkim za udział, rodzicom za przyprowadzenie dzieci i wszystkim obserwatorom tej zabawy. Do zobaczenia za rok!

GALERIA ZDJĘĆ do zobaczenia tutaj.

O RPR

Sprawdź Również

1

Podsumowanie I Wodzisławskiego Duathlonu

I Wodzisławski Duathlon, pierwsza tego typu impreza w Wodzisławiu Śląskim odbyła się w niedzielę, 30 ...

Unia Europejska